Bezpłatne materiały dla logopedów

Posted on 14-07-2023 07:33 AM

Przez te wszystkie lata działalności bloga przygotowałam dla ciebie super prezent… a są nim bezpłatne materiały logopedyczne i terapeutyczne. Mam nadzieję, że się przydadzą! główne danie to mój autorski e-book: „10 ćwiczeń buzi i języka, które rzeczywiście działają”. Nie ma znaczenia czy dopiero zaczynasz swoją drogę z logopedią i terapią dzieci, jestem pewna, że ci się przyda. Dalej na liście jest kolejny e-book zatytułowany „o rozwoju dziecka z jajem”. Mówię w nim o tym jak prawidłowo powinno się rozwijać dziecko. Jest on przeznaczony bardziej dla rodziców celem edukacji. Każdy się uśmiechnie po jego przeczytaniu 😉 na kolejnych stronach w przystępny sposób widzimy kolejne etapy rozwoju dzieci. popular

Logopedyczne dynie. Zabawa ze spinnerem. BEZPŁATNIE SZ, Ż, CZ, DŻ, L, R

W materiałach znajdziesz tylko własnoręcznie wykonane ilustracje, które sprawią, że twoje zajęcia staną się bardziej atrakcyjne dla dziecka zawartość: żabki prezentujące ćwiczenia aparatu artykulacyjnego żabi staw – zabawa w przenoszenie żabek na kamyki karta pracy z ćwiczeniami aparatu mowy pani wiosna na łące –do wykorzystania jako ćwiczenie oddechowe lub inne ćwiczenie logopedyczne – ozdabianie łąki kwiatami pani wiosna– ozdabianie spódnicy lub całej postaci plansza ze zwierzętami oraz ilustracjami kamieni i chmurek do zabawy w sprawdzanie, co ukryło się pod kamieniem lub chmurką zwierzęta wiosną – ćwiczenia usprawniające percepcję wzrokową karty pracy do różnicowania głosek f-w, k-g, s-sz, z-ż, c-cz, l-r karty pracy do utrwalania głosek f, w, k, g, ś, ź, ć, dź, s, z c, dz, sz, ż, cz, dż, l, tr, dr, r w wyrazach. plan

Może spodoba się również…

Odpowiednie dla osób z wadami wymowy – wady wymowy da się zniwelować, wystarczą do tego odpowiednie ćwiczenia logopedyczne. Ważne jednak jest to, aby wykonywać je regularnie. Rodzic może być logopedą – karty mogą być wykorzystywane jako gra logopedyczna nie tylko na zajęciach logopedycznych, rodzic spokojnie poradzi sobie także w domowym zaciszu. Wystarczy zapoznać się z obrazkami, które są na tyle intuicyjne, że praca w domu z dzieckiem również może okazać się skuteczna!.

Zostań twórcą i zdobądź certyfikat certyfikat kreatywnego autora materiałów edukacyjnych”, może być przydatny w twoje dokumentacji do awansu zawodowego. Stworzyłeś własną kartę pracy? jesteś dumny z efektów swojej pracy? pochwal się nimi i podziel z innymi nauczycielami. Po zaakceptowaniu twojej karty przez redakcję możesz ją udostępnić innym użytkownikom kreatora. Za każdą udostępnianą w kreatorze kartę otrzymasz „certyfikat kreatywnego autora materiałów edukacyjnych”. Przetestuj testuj bezpłatnie przez 14 dni! wraz z dostępem do kreatora kart pracy otrzymasz również dostęp do serwisu strefalogopedy. Pl wraz z najnowszym numerem papierowym. W ramach dostępu do serwisu strefalogopedy. Pl otrzymasz możliwość skorzystania z: certyfikowanych e-szkoleń o tematyce z zakresu terapii, współpracy z placówkami oświatowymi, organizacji pracy i innych,.

Prawidłowy rozwój mowy dziecka jest równie ważny, jak kształcenie jego motoryki czy zdolności poznawczych. Podstawą prawidłowego wymawiania głosek jest właściwie ukształtowany aparat mowy. Problemem w wymowie mogą też być niewłaściwe nawyki, które wynikają z faktu przebywania w towarzystwie osób sepleniących, jąkających się czy z lokalnymi naleciałościami. Pomoce logopedyczne są tą grupą produktów, która umożliwia ćwiczenie prawidłowej wymowy oraz pozwala na skuteczne korygowanie wad - jednym z przykładów takiego produktu jest gryzak logopedyczny. Ćwiczenia mogą odbywać się w gabinecie logopedycznym, ale również w domu, pod okiem rodziców czy opiekunów. Pomoce logopedyczne dla dzieci mają formę układanek, gier planszowych i karcianych, w których akcentowana jest prawidłowa wymowa wybranych głosek.

Logopedyczne BINGO – głoska [r]

Co wchodzi w skład zestawu? atrakcyjne karty pracy umożliwiające ćwiczenia przygotowujące do głoski [r] : jednorożec z chmurkami plik można pobrać w wygodnym formacie pdf. Opis czy brakuje ci kart pracy do terapii dyslalii? czy jesteś znudzona używaniem tych samych pomocy od miesięcy, czy lat? a może potrzebujesz dodatkowych materiałów, które przekażesz pacjentowi w ramach pracy domowej? pobierz darmowe karty pracy –  [r] i ciesz się nowymi darmowymi pomocami w swoim gabinecie! karty pracy głoska [r] to pomoc stworzona do wykorzystania w terapii rotacyzmu do etapu przekształcania głoski [d] w głoskę [r]. Karty pracy są dedykowane chłopcom i dziewczynkom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Tworząc tą pomoc logopedyczną do druku chciałam stworzyć uniwersalny produkt, który doskonale sprawdzi się gabinetach logopedycznych.